Політика

Ракетний удар по Кривому Рогу: нічна атака залишила десятки будинків без вікон на Дніпропетровщині

Увечері 11 лютого Кривий Ріг опинився під прицілом російської ракети. Близько 21:00 ворог завдав ракетного удару, в результаті якого було пошкоджено житлові будинки, об’єкти інфраструктури та транспортні засоби. Людських жертв, на щастя, вдалося уникнути, проте мешканці зазнали серйозного психологічного удару.

Миті удару та перші наслідки

Місцева жителька Світлана згадує: спершу вона побачила яскравий спалах, а вже за кілька секунд вибухова хвиля вибила вікна у її квартирі.

«Я була вдома з сином, все сталось за хвилину. Син неспокійний вночі був, плакав. Я оговтуюсь, бо треба бути мамою», — розповіла жінка.

Сила вибуху пошкодила адміністративну будівлю, готель, автозаправку, навчальний заклад, три багатоповерхівки та понад 30 автомобілів. У багатьох будинках вибиті шибки, деформовані двері, понівечені фасади.

Відновлення та допомога постраждалим

З ночі у місті працюють комунальні служби — прибирають скло, закривають розбиті вікна та двері. У найближчій локації до місця влучання оперативно розгорнули штаб допомоги, де люди можуть подати заяву на отримання будівельних матеріалів і фінансової компенсації.

Станом на ранок 12 лютого прийнято вже 25 заявок. Також біля епіцентру вибуху працює мобільний пункт поліції для збору звернень громадян і фіксації збитків.

Масовані обстріли на Нікопольщині

Крім удару по Кривому Рогу, впродовж 11 лютого російські війська здійснили понад 30 атак по Нікопольському району. Під обстрілами опинилися Нікополь, а також громади Марганецька, Червоногригорівська, Мирівська та Покровська.

Зранку, близько 08:00, ворог вдарив по райцентру — постраждала 78-річна жінка, якій надали медичну допомогу. Пошкоджено об’єкти інфраструктури, медичний заклад, магазини, підприємства, автозаправку, а також десятки будинків і транспортних засобів. Розтрощені дахи, понівечені стіни та знищене майно — наслідки артилерійського обстрілу, що залишив глибокий слід у житті мирних мешканців.

Правоохоронці документують злочини

Поліція та слідчі групи продовжують фіксувати наслідки обстрілів. Збираються докази воєнних злочинів російської федерації — фотографуються пошкодження, складаються акти, опитуються очевидці.

Війна триває, але разом із болем і руйнуваннями — зростає готовність мешканців боротися, відновлювати та підтримувати одне одного в найтемніші часи.

Поділитися:

Новини по темі

Політика

На Дніпропетровщині зникнуть топоніми з російським корінням: урочища та балки отримають нові назви

У межах масштабної кампанії з деколонізації, в Україні готуються перейменувати близько 200 географічних об'єктів, назви яких досі зберігають відголоски російського імперського минулого. Серед них — 34 об’єкти, що розташовані у
Політика

Україна не знижуватиме мобілізаційний вік: Зеленський анонсував альтернативні контракти для молоді

Попри тиск з боку міжнародних партнерів, українська влада не планує знижувати вік мобілізації нижче 25 років. Про це президент Володимир Зеленський заявив під час виступу у Верховній Раді. Водночас, він
Політика

Модель базової підготовки передбачає два основних формати залежно від статусу учасників.

Україна переходить до нової системи підготовки: замість строкової служби — базове військове навчання Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт № 12076, який передбачає впровадження базової загальновійськової підготовки для молоді.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *